O listonoškách a tak

Taky se vás děti ptají na věci, které moc dobře vědí? Nechtějí po vás odpovědi, ale naopak, upoutat vaši pozornost, aby se mohly podělit o něco důležitého?

Jako třeba Alenka jedno zářivé zářijové odpoledne:

„Mami, co je paní listonoška?”

„To je paní, která nosí lidem dopisy.”

„To není pravda!!!”

„Ne? Tak co to je?”

„To je taková housenka!”

„Aha! Listonožka!”

Listonožka kostivalová

Pojďme si vyrobit listonožku! 🙂

Máme dvě možnosti. Listy můžeme použít jako základ a do něj napíchat nožky z klacíků nebo naopak napichovat listy na větvičku – tak, jak se dělá starý známý ježek.

Aby se u toho nenudili malí skřítci – mladší bratříčci a sestřičky, je tu pro ně taky zábava. Do žluté podzimní hlíny pokryté listím, zapíchneme tenký klacek, posadíme před něj dítě, ukážeme mu, jak propíchnout list. A necháme ho pod dozorem vyrobit malou listovou pyramidu.

Chvíli to trvá, než je listonožka na světě. Tak je čas si popovídat. O tom, co se kolem děje. Všechno se mění a děti mají v hlavě spoustu otázek, na které rády uslyší naše odpovědi.

 

„Proč už není léto?”

„Proč není léto pořád?”

„Proč padají listy ze stromů?”

„Bojíš se špenáta?”

 

„Hmm…”

 

 

Jsem zahradní inženýrka, která je nejšťastnější v lese. Ráda tvořím sama i s dětmi kompostovatelné hračky, primitivní hudební nástroje, výtvarné potřeby a další nezbytnosti. Inspiruji milovníky divokých zahrad a divokých dětí , jak proniknout do kouzelného světa rostlin a být v souladu s přírodou. Více informací o mně najdete zde >>
Komentáře
  1. Krása ta pyramida! To si musím zapamatovat!

Komentáře nejsou povoleny.